Üye Girişi Üye Ol

Hesabınıza Giriş Yapın

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni Hatırla

Hesap Oluştur

(*) ile işaretli tüm alanları doldurunuz
Ad Soyad *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre Tekrar *
E-Posta *
E-Posta Tekrar *
Doğrulama *
Reload Captcha

Neden Evcil Hayvan Sahibi Olmak İsteriz?

Yazan  Oca 04, 2016

Neden Evcil Hayvan Sahibi Olmak İsteriz

Hayat, sadece insanlara has yaratılmış bir süreç değildir! Yeryüzünü paylaştığımız bir çok canlı türü, bize hayatımız boyunca öyle veya böyle hizmet eder. Mükemmel işleyen ekosistem döngüsünde milyonlarca yıl içinde evcilleştirdiğimiz, insanla birlikte yaşamaya alıştırılmış bazı evcil hayvanlar bize doğanın bir parçası olduğumuzu nasıl da hatırlatır!

Evcil Hayvan Besleyebilmek İçin Hayvan Sevgisi Olmalı!

Modern hayatın yoğun ve ağır aksak rutininde, evimizde bizi hasretle bekleyen bir köpek, yada bir kedinin sevgi dolu gözleridir hayvan sevgisi dedikleri. Akşamları işten veya okuldan merak içinde eve döndüğümüzde sevinçlerini kendi tarzlarında belli eden evcil hayvanlar en saf ve sadık dostlarımızdır. Tüm negatif düşüncelerinizden sizi arındırır, kalbinizi lezzeti tarifsiz bir sevgiyle doldurur.

Eğer gerçek bir hayvan severseniz ve hayvanlar arasında ayırım yapmadan tümünü sevebiliyorsanız; mühim olanın, ''bir canı bile olsa sahiplenerek, ona hak ettiği sıcacık sevgiyi, değeri göstermek'' olduğunu savunuyorsanız, siz gerçek manada o tüylü yol arkadaşlarınızın damıtık sevgisinin gerçek sahiplerinden birisiniz! Bir Hint bülbülü, kaplumbağa, tavşan, köpek ya da kedi fark etmez, kendinizi yakın hissettiğiniz evcil hayvanlar ailenizden biridir.

Evcil Hayvan Sahibi İseniz Daha Pozitif Bir Yaşam Sürersiniz!

En az bir evcil hayvanla birlikte yaşamanın, sorumluluk duygusunu arttırdığı, gerginlik ve stresi azalttığı, empati duygusunu geliştirip sosyal alanda iletişim kurmayı çabuklaştırdığı herkesçe bilinen gerçekler. Küçük çocuklar da evcil hayvanlar ile paylaştıkları ortamlarında kötü alışkanlıklardan uzak bir hayat yaşayarak, evlerinde onların bakımına gereksinim duyan bir canlı olduğu bilinci ile sorumluluk alma duyguları gelişerek büyürler.
Otizm gibi iletişim sorunu olan pek çok çocuk üzerinde evcil hayvanların olumlu etkiler bıraktığı, sayısız araştırma ile de destekleniyor. Bu ve benzeri pek çok net sebeple, evcil hayvan sahibi olmak, hem yetişkin bireyler, hem de çocuklar eğlenceli bir eğitimdir. Üstelik, bu karşılıklı sınırsız sevgi, şefkat, dostluk ve aile bağlarıyla kenetlenmiş pozitif bir yaşam sürmeyi de vaat eder.

Son Düzenlenme Cumartesi, 16 Ocak 2016 21:07
Evcilim.Net

Merhabalar Sitemizi Ziyaretiniz ve Yorumlarınız İçin Çok Teşekkür Ederiz. Evcilim.Net sitesi olarak size en faydalı bilgileri sunmak bizim için bir onurdur.

Web site: www.evcilim.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

  1. En Popüler Yazılar
  2. Yorumlar

Takvim

« Nisan 2018 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30