Üye Girişi Üye Ol

Hesabınıza Giriş Yapın

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni Hatırla

Hesap Oluştur

(*) ile işaretli tüm alanları doldurunuz
Ad Soyad *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre Tekrar *
E-Posta *
E-Posta Tekrar *
Doğrulama *
Reload Captcha

Evinizin Yeni Üyesi Yavru Kediniz İçin Yapmanız Gereken Hazırlıklar

Yazan  Eki 04, 2016

Evinizin Yeni Üyesi Yavru Kediniz İçin Yapmanız Gereken Hazırlıklar

Yavru kedi ve sizin için artık yeni bir yaşam başlıyor. Bu kürklü arkadaşla birlikte geçireceğiniz en az 8-10 yıla hazırsanız kedinizin bakımı, beslenmesi ve aktivitelerinden seyahat programlarınıza kadar kedinizle nasıl ilgilenmeniz gerektiğini öğrenmeniz gerekecektir.
Davranışları benzer görünse de kedi cinsleri birbirinden farklı özellikler gösterebilir. Öncelikle yeni ev arkadaşınız olmaya aday olan yavru kedi nasıl bir karakter ve özellikler taşıyor, bilmelisiniz!


Kedi İhtiyaç Listesi

Kedinizi daha eve gelmeden evinizde ona ait bir alan oluşturmaya başlamalısınız. Hayatlarının büyük bir bölümünü uyuyarak geçiren bu sevimli miskin için rahat bir yavru kedi yatağı, beslenmesi için mama ve su kapları, tuvalet ihtiyacı için kum kabı, uygun ve birbirinden farklı noktalara yerleştirilmelidir.


- Kedi Yatağı
- Tuvalet Kabı Ve Küreği
- Yemek Ve Su Kapları
- Tarama Aletleri
- Tırmalama Tahtası
- Tırnak Makası, Törpü
- İsim Etiketli Tasma
- Kedi Oyuncakları
- Kedi Kapısı
- Taşıma Sepeti

Temizlik konusunda titiz ve hassas olan kedilerin beslenme kapları her gün temiz tutulmalıdır. Mahremiyetine saygı gösterilmesini bekleyen kedinizin tuvalet kabı da tenha bir köşeye konulmalıdır. Tırmalama ihtiyaçlarını gidermek için koltuklarınızı kullanmalarını istemiyorsanız süper bir icat olan tırmalama tahtası edinmelisiniz.


Kedi Güvenlik Önlemleri

Kediler oldukça meraklı yaratıklardır. Merak onları öldürmeden önce gerekli güvenlik önlemlerini almalısınız. İlk kez geldikleri bir ortama adaptasyon konusunda,eve yeni gelen yavru kedi sorun yaşayabilir, saklanmak, kaçmak için türlü yollar deneyecektir. Kaşif ruhlu bu sevimli kurnaz için bazı güvenlik önlemleri alarak tehlikesiz ve sağlıklı bir ortam oluşturmalısınız.


- Elektrik prizleri ve kabloları kedinizin erişemeyeceği yerlerde veya koruma kapakları ve dolapların içerisinde olmalıdır.
- Kedi ile beraberliğiniz yüksek katlı bir binada sürecek ise , pencereler, balkon gibi alanlar kedinizin düşüp yaralanmasına geçit vermeyecek şekilde uygun malzemeler ile kapatılmalıdır.
- Altına, içine girebileceği dolap, koltuk altı vb eşyalar varsa, yavru kedi oradan çıkmama inadı ile size ter döktürebilir. Girmesini engelleyecek şekilde etrafını kapatmak akıllıca olacaktır.
- Mutfak tezgahı üzerine atlama sporunu çok seven kediler için kesici, delici aletler ortalık yerde bırakılmamalı, kırılıp ona zarar verebilecek tüm eşyalar dolap içlerinde tutulmalıdır.
- Deterjan, çamaşır suyu gibi tehlikeli temizlik malzemeleri kedinizin erişemeyeceği, döküp, yalayıp zarar görmeyeceği bir yerde saklanmalıdır.

Eve bir yavru kedi getirmek müthiş heyecan vericidir. Sağlıklı ve keyifleri yerinde olduğunda oradan oraya koşturarak çeşitli maskaralıklar yapan, muzip, coşkulu, komik halleriyle pozitif enerji kaynaklarını evde beslemek göreceli olarak kolay görünebilir. Fakat kedilerin gizemli dünyasında daha önce hiç bir deneyiminiz yoksa, sadece beslemek ve okşamakla geçirilecek basit bir hayatı paylaşmayacağınızı da hatırlatmak isteriz.

Evcilim.Net

Merhabalar Sitemizi Ziyaretiniz ve Yorumlarınız İçin Çok Teşekkür Ederiz. Evcilim.Net sitesi olarak size en faydalı bilgileri sunmak bizim için bir onurdur.

Web site: www.evcilim.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

  1. En Popüler Yazılar
  2. Yorumlar

Takvim

« Nisan 2018 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30