Üye Girişi Üye Ol

Hesabınıza Giriş Yapın

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni Hatırla

Hesap Oluştur

(*) ile işaretli tüm alanları doldurunuz
Ad Soyad *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre Tekrar *
E-Posta *
E-Posta Tekrar *
Doğrulama *
Reload Captcha

Alman Kısa Tüylü Pointer

Alman Kısa Tüylü Pointer

17.yy başlarında Çalışma ve itaat zekası yönünden yapılan sıralamada Alman Kısa Tüylü Pointeri 117 ırk arasında 16. sırayı almış en zeki köpekler arasındadır. Bu nitelikli avcı köpeği kokusundan izini sürdüğü avını hem karada, hem suda takip edip yakalayabilir. Eğitilebilir iyi huylu, sahibine bağlı bir köpektir. İngiliz, İspanyol ve İtalyan Pointer cinslerinden türetilen bu kırma ırk, atalarına göre çok daha hızlı ve enerjiktir. Zarif ve asil duruşlu modernize Pointer, popüler bir tür olarak dünyada yaygındır.


Genel Özellikleri

Boy:  53-64cm
Kilo:  25-32kg
Renk: Açık kahverengi, kızıl kahverengi ve beyaz
Köken: Almanya
Yaş: 12-14 yıl
Grup: Çok yönlü av köpeği 
Boyut: Büyük

Sağlık Problemleri

Genel olarak sağlıklı köpeklerdir. Her köpek cinsinde görülebilecek hastalıklar, Alman Kısa Tüylü Pointer için de geçerlidir.

Yaşama Koşulları

Av köpeği olarak gelişmiş özellikleri yanı sıra dayanıklılık bakımından da üstünlükleri vardır. Her tür iklim şartlarında yaşayabilir. Ev ortamında yaşayabilirse de hareketliliği ile baş etmek güçtür, hareket alanı kısıtlanmamalıdır.


Egzersiz İhtiyacı 

Alman Kısa Tüylü Pointer her gün en az bir saat egzersiz yapmalı, aktif oyunlar oynamalıdır. Ailesi ve akranları ile vakit geçirmesine izin verilirse çok daha uysal ve iyi bir köpek olurlar.


Karakteri

- İyi huylu
- Neşeli
- Sadık
- Eğitime açık
- Dikkatli
- Zeki
- Meraklı


Bakımı

Düzenli ve belirli aralıklarla tüy bakımına ihtiyaç duyar. Dengeli beslenmeli, atletik yapısını koruyabilmesi için şişmanlamamasına özen gösterilmelidir.


Dikkat Etmeniz Gerekenler

Meraklı, koşmayı ve etrafı keşfetmeyi seven Alman Kısa Tüylü Pointer yalnız kalmak istemez. Hareketsiz kalmak onları strese sokabilir. İyi bir av köpeği olsalar da iyi bir bekçi köpeği olmaktan uzaktırlar. İhtiyaç duyduğu hareket alanı sağlanmalı ve ilgilenilmelidir.


Neden Tercih Etmelisiniz?

Otoriter ve saldırgan değillerdir. Son derece hareketli, coşkulu, itaatkar ve çocuk dostudurlar. Eğitimleri diğer ırklara nazaran kolaydır. Kısa süreli bir eğitimle, özellikle av meraklıları için ideal ve vazgeçilmez bir arkadaş olacaktır.

Son Düzenlenme Salı, 26 Ocak 2016 14:51
Evcilim.Net

Merhabalar Sitemizi Ziyaretiniz ve Yorumlarınız İçin Çok Teşekkür Ederiz. Evcilim.Net sitesi olarak size en faydalı bilgileri sunmak bizim için bir onurdur.

Web site: www.evcilim.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

  1. En Popüler Yazılar
  2. Yorumlar

Takvim

« Nisan 2018 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30