Üye Girişi Üye Ol

Hesabınıza Giriş Yapın

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni Hatırla

Hesap Oluştur

(*) ile işaretli tüm alanları doldurunuz
Ad Soyad *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre Tekrar *
E-Posta *
E-Posta Tekrar *
Doğrulama *
Reload Captcha

Amerikan Bulldog


Amerikan Bulldog

Irkdaşları English Bulldog cinsinden biraz daha iri, sert, çevik ve hızlıdır. Yaban avcılığı, sığır çobanlığı ve çiftliklerde bekçilik gibi işlerde kullanılmış olan Amerikan Bulldog, çalışkanlığı, cesareti, dayanıklılığı, koruyuculuğu, akıllılığı ile tercih edilen ve sevilen bir köpek cinsidir. Büyük bir baş, çelik gibi sağlam çene ve dişler, sıkı bir vücut ile dikkat çekicidir. Tıknaz görüntülü, kocaman bacakları ve göğüsleri vardır. Tüyleri kısa, sert, kuyruk kalın ve küçük bir yumru gibidir. Amerikan Bulldoglarının yüzü Pit Bull yüzüne benzer fakat ağızları daha düzgündür. Vücut ağırlıklarına rağmen son derece hareketli ve kuvvetlidirler.


Genel Özellikleri

Boy:  52-70 cm
Kilo: 27-54 Kg
Renk: Beyaz tonları, kahve, bej, benekli, lekeli.
Köken: Amerika  
Yaş: 12-16 Yıl
Grup:  Bekçi, Avcı
Boyut: Dev

Sağlık Problemleri

Genel olarak sağlıklı bir köpek cinsidir. Olağan sağlık sorunları dışında, Kalça Diplezyası problemine yatkınlıkları vardır.

Yaşama Koşulları

Çok soğuk veya aşırı sıcak bölgeler hariç hemen her iklimde yaşayabilir. Sıkı bir eğitimle sosyalleştirilebilir, yoğun ve rutin egzersiz yaptırılırsa ev-apartman yaşamına uyum sağlarlar. Fakat hareketsiz bir yaşam onlara göre değildir. Geniş bir bahçe içinde beslenmesi daha uygundur.


Egzersiz İhtiyacı 

Çok hareketli ve enerjiktir ve çok fazla aktiviteye ihtiyaç duyar. Koşmayı, kovalamayı, obje yakalamayı, sürat ve yetenek sınamalarından hoşlanırlar. Sabah-akşam en az 30-40 dakika yürüyüş yapması gereklidir.


Karakteri

- Amerikan Bulldog güçlü, kendinden emin ve atiktir.
- Korumacı yapısı vardır, yabancılara karşı agresiftir.
- Doğası gereği meraklı, cesur, uyanık ve korkusuzdur.
- Sahiplerine karşı itaatkardır.
- Diğer hayvanlara karşı karakteristik saldırgan bir içgüdüleri vardır.
- Sosyalleştirildiklerinde genel olarak tüm insanlara karşı sakin ve sevecendirler.


Bakımı

Amerikan Bulldoglar kısa sert tüylüdür ve çok sık tüy bakımı istemezler. 2-3 haftada bir fırçalama yeterlidir. Tıraş ihtiyacı yoktur, gerektiği zaman yıkanabilir. Normal bir beslenme dışına çıkılmamalıdır.


Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evde hareketsiz bir yaşantı sürdükleri zaman strese girer ve saldırgan olabilirler. Ayrıca bazı sağlık sorunları ile de karşılaşılabilir. Eğitimlerine çok erken dönemde başlanılmalıdır. Günün neredeyse her anı koşup, oyun oynayacak enerjiyi bulabilen Amerikan Bulldog cinsleri, sakin bir yaşantısı olan aileler için hiç uygun olmayabilir. Tasmasız, serbest bırakılmamalıdır. Ayrıca yüzemezler ve sıcak suya dayanamazlar!


Neden Tercih Etmelisiniz?

Bulldog köpekler genetik özellikleri nedeni ile nispeten çok daha az havlarlar; apartman içerisinde veya sakin sessiz aileler için uygundur. Sert, kısa tüyleri nedeni ile çok fazla tüy dökmezler, temizliği ve bakımı kolaydır. Amerikan Bulldog cinsleri, yabancıları asla eve yaklaştırmaz, iyi bir bekçi köpeği olabilir!

Son Düzenlenme Salı, 02 Şubat 2016 08:48
Evcilim.Net

Merhabalar Sitemizi Ziyaretiniz ve Yorumlarınız İçin Çok Teşekkür Ederiz. Evcilim.Net sitesi olarak size en faydalı bilgileri sunmak bizim için bir onurdur.

Web site: www.evcilim.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

  1. En Popüler Yazılar
  2. Yorumlar

Takvim

« Nisan 2018 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30