Üye Girişi Üye Ol

Hesabınıza Giriş Yapın

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni Hatırla

Hesap Oluştur

(*) ile işaretli tüm alanları doldurunuz
Ad Soyad *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre Tekrar *
E-Posta *
E-Posta Tekrar *
Doğrulama *
Reload Captcha

Avusturyalı Pinscher


Avusturyalı Pinscher

Avusturya Pinscher köpeklerin, Alman Pinscher ırkı ile karışmış bir ırk olarak yaratıldığı öne sürülmesine rağmen tam olarak nereden geldiği bir sır olarak kalmıştır. Minyatür Pinscher, Manchester Terrier ve Doberman Pinscher ile olan benzerliği onun soyunda bazı farklı Terrier türü köpeklerin olduğunu da kanıtlamaktadır. Savaş yıllarında soyunun tükenme tehlikesiyle karşılaşılan Avusturya Pinscher, nadir bulunan değerli bir köpektir.


Genel Özellikleri

Kilo:  12-18 kg
Boy: 44-51 cm
Renk:  Sarı tonları, zencefil-geyik, siyah ve kahverengi çizgili
Köken: Avusturya
Yaş:  12-14 yıl
Grup: Avcı, bekçi
Boyut: Orta

Avusturya Pinscher, kısa ve sert tüylü, kalın bir kürke sahiptir. Baş orta uzunlukta bir namlu şeklinde, gözler küçük, yuvarlak, kahverengi tonlarındadır. Kulaklar, yüksek küçük ve aşağıya doğru sarkık durur. Uzuvları, uzun ince ve güçlü, vücudu sıkı, kompakttır. Pençeleri ve parmaklar iyi gelişmiştir. Orta uzunlukta kuyruğu geriye doğru kavisli durur. Temel amacı avcılık, çiftlik bekçiliği olan sakin ve akıllı çiftlik köpekleridir. Bugün çoğunlukla refakatçi olarak kullanılır.


Sağlık Problemleri

Avusturya Pinscher cinsi köpeklerin; Kalça-Dirsek Displazisi, Katarakt, Demodikozis, Von Willebrand Hastalığı ve Kalp Yetmezliği gibi hastalıklara yatkınlığı olabilir.

 
Yaşama Koşulları

Ilıman iklimler, açık arazi ve kırsal kesimler özellikle çiftlikler Avusturya Pinscher için en uygun yaşam alanıdır. Kapalı alanlar için yaratılmamıştır, evde bakımı zor olduğu gibi, bu doğuştan avcı, korumacı bekçi köpeği için mutsuzluk kaynağıdır.


Egzersiz İhtiyacı

Hareketli, enerjik, sporcu yapısı düzenli egzersiz yapmasını gerektirir. Enerjisini dışarı atması için fırsat vermek gerekir. Uzun doğa yürüyüşleri, oyunlu aktiviteler için günde 2-3 saat ayrılmalıdır. Koşu ve top oyunları en iyi seçimlerdir.


Karakteri

- Avusturya Pinscher her zaman hazır, tetikte ve ataktır.
- Bağımsızlığına düşkün, tutkulu ve inatçıdır.
- Yabancı insanlar ve diğer hayvanlara karşı agresif olabilir.
- Güçlü konsantrasyona sahiptir, eğitimi, yeni komutlara intibakı kolaydır.
- Her şüpheli sese havlayan mükemmel bir bekçidir.
- Ustaca avladıkları hayvanları toprağı kazarak gizleme eğilimindedir.
- Dost edindiklerine karşı oyuncu, hareketli ve neşelidir.


Bakımı

Avusturya Pinscher dikkatli ve gündelik bakıma ihtiyaç duymaz. Kısa parlak ceketini mümkün olduğunca az yıkamak gerekir. Ancak, temiz tutmak için periyodik tüy tarama haftada bir kez yapılabilir. Enfeksiyon veya tahriş belirtilerini tespit etmek için en azından düzenli olarak dişlerini, kulaklarını temizlemek yeterlidir.


Dikkat Etmeniz Gerekenler

İz sürme, takip etme huyları sizi zor durumda bırakabilir. Havlamaya eğilimi vardır ve bazen öngörülemez şekilde yabancıları ısırabilir, tasmasız gezdirilmemelidir. Başka bir köpekle geçinememek gibi kötü bir üne sahiptir, tek olmak ister. Kesinlikle (aynı cins bile olsa) diğer köpekler ile birlikte muhafaza edilmemelidir. Uzun süre yalnız kalmaktan nefret eder ve kasıtlı, yıkıcı davranışlar gösterebilir.


Neden Tercih Etmelisiniz?

Avusturya Pinscher avcı karakterlidir ama egzersiz için gerekli dozu alırsa efendisini cesurca korumayı kendisine görev edinmiş mükemmel bir bekçi köpeği ve arkadaş olabilir. Aksiyon, macera ve spor seven herkese yorulmaz bir asistandır. Özellikle kırsalda yaşıyorsanız, ailenizi korur, kendinizi her zaman güvende hissedersiniz.  

Evcilim.Net

Merhabalar Sitemizi Ziyaretiniz ve Yorumlarınız İçin Çok Teşekkür Ederiz. Evcilim.Net sitesi olarak size en faydalı bilgileri sunmak bizim için bir onurdur.

Web site: www.evcilim.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

  1. En Popüler Yazılar
  2. Yorumlar

Takvim

« Nisan 2018 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30