Üye Girişi Üye Ol

Hesabınıza Giriş Yapın

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni Hatırla

Hesap Oluştur

(*) ile işaretli tüm alanları doldurunuz
Ad Soyad *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre Tekrar *
E-Posta *
E-Posta Tekrar *
Doğrulama *
Reload Captcha

Bandogge Mastiff


Bandogge Mastiff

Çok eski bir köpek ırkı olan Mastiff'leri (Latince ''mastinus''- ''köpek at") başka ırklarla çiftleştirerek, ırkın genleri değişime uğratılmadan nesillerdir yeni ırklar oluşturuluyor. Bandogge Mastiff cinsi köpekte 1960'lı yıllarda, veteriner John Swinford tarafından büyük bekçi ve av köpeği üretmek amacıyla dişi bir Neapolitan Mastiff ile erkek Amerikan Pit Bull Terrier'i arasındaki çaprazlama sonucu meydana getirilmiş melez bir ırktır. 


Genel Özellikleri

Kilo: 32-57 kg
Boy: 48-76 cm
Renk: Siyah, gri, kahve üzerine beyaz, krem, altın, kahve benek ve çizgili
Köken: Amerika
Yaş:  10-11 yıl
Grup: Bekçi
Boyut: Büyük

Bandogge Mastiff, geniş alınlı, büyük ve küt kafalı, küçük kahverengi gözlü, orta büyüklükte düşük yaprak kulaklıdır. Vücudu sıkı sağlam güçlü kaslardan oluşur, göğüs kısmı geniş, boyun tıknaz, büyük yapıda bir köpek ırkıdır. Kompakt vücudunu kısa sert düz tüylerden oluşan bir kürk kaplar. Orta uzunlukta ve kalınlıktaki kuyruğunu yukarı doğru kıvrık tutar.


Sağlık Problemleri

Bandogge Mastiff genel olarak sağlıklı bir yaşam sürer fakat genlerindeki ırk özelliklerine bağlı olarak yatkın olduğu sağlık sorunları olabilir. Kalça ve Dirsek Displazisi, Otoimmün Tiroidit Göz Hastalıkları (Progresif Retinal Atrofi), Epilepsi, bazı Kanser çeşitleri ve cilt sorunları bunlardan bazılarıdır. Amerikan Bandogge Mastiff cinsi köpeklerde ayrıca Mide Torsiyonu veya Gastrik Dilatasyon Volvulus, eğilimleri de görülebilir.


Yaşama Koşulları

Her tür iklime dayanıklıdır. Evde bakımı imkansıza yakındır, büyükçe bahçeli bir ev ya da çiftlik hayatına uygundur.


Egzersiz İhtiyacı

Amerikan Bandogge Mastiff için ılımlı egzersiz yaptırmak gereklidir, ama yeterince zihinsel ve fiziksel egzersiz sağlanamazsa, kontrol etmek zor ve yıkıcı hale gelecektir. Yaklaşık 45 dakika her gün egzersiz ihtiyacı vardır.


Karakteri

- Olağanüstü güçlü ve korumacı bir bekçi köpeğidir.
- Kendine çok güvenir, cesurdur.
- Yüksek ses, kalabalık ve strese toleranslıdır.
- Zekidir, algıları çok güçlüdür.
- Saldırgan kabusudur ve saldırmadan önce havlamaz.
- Şüpheli ya da saldırgan davranışlar arasında esrarengiz bir sezgi yeteneği vardır.


Bakımı

Amerikan Bandogge Mastiff bakımı oldukça kolaydır. Tüylerinin temiz ve sağlıklı olması için sağlam kıl fırça, kauçuk fırça ya da köpek eldiveni ile düzenli olarak fırçalanması yetecektir. Bu işlem tüy dökülmesini azaltır cilt enfeksiyonları önler ve rahatsız edici köpek kokusunu giderir. Fırçalama sonra, ekstra parlak yapmak için nemli bir bezle köpeğinizin kürkünü ovabilirsiniz. Çok sık olmamak kaydıyla yıkamak, tüy dökme ve köpek kokusu azaltmak için yardımcı olur. Ayrıca ayakları, gözleri ve kulakları düzenli olarak kontrol edilip bakımı yapılmalıdır.


Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yeterince hareket ettirilmeli, gün boyunca egzersiz için fırsatlar yaratılmalıdır. Dövüşçü olarak yetiştirilmeseler bile saldırgan iç güdüleri vardır. Dışarıda yalnız bırakılmamalı, tasmasız gezdirilmemelidir. Amerikan Bandogge Mastiff son derece akıllı bir köpek ve kolayca eğitilebilir ama yine de köpek eğitiminde deneyimli olmak gerekir. Amerikan Bandogge Mastiff eğitimine başladığınızda bu cins bir köpeği itaatkar hale getirmenin en iyi yolu sağlam ve tutarlı olmaktır.


Neden Tercih Etmelisiniz?

Akıllı, eğitime açık, uyumlu bir köpektir. Çok iyi bir koruyucudur, kendinizi onunla iken çok güvende hissedebilirsiniz. Çocuklara karşı sevecen ve dikkatlidir. İyi eğitilirse mükemmel bir ev köpeği olup ailenize neşe getirebilir.

Son Düzenlenme Pazartesi, 18 Nisan 2016 10:57
Evcilim.Net

Merhabalar Sitemizi Ziyaretiniz ve Yorumlarınız İçin Çok Teşekkür Ederiz. Evcilim.Net sitesi olarak size en faydalı bilgileri sunmak bizim için bir onurdur.

Web site: www.evcilim.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

  1. En Popüler Yazılar
  2. Yorumlar

Takvim

« Nisan 2018 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30