Üye Girişi Üye Ol

Hesabınıza Giriş Yapın

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni Hatırla

Hesap Oluştur

(*) ile işaretli tüm alanları doldurunuz
Ad Soyad *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre Tekrar *
E-Posta *
E-Posta Tekrar *
Doğrulama *
Reload Captcha

Ainu

AINU ( HOKKAIDO )
İlk olarak Ainu ismiyle tanınan, daha sonra Japonya da beraber yaşadığı halk tarafından değiştirilerek Hokkaido ismini almıştır. Bazılarına göre Japon köpek ırkları içerisinde en eski ve en yaşlı köpek cinsidir. Aınu köpeği sağlam görünüşlü, kaslı bir köpektir. Küçük, dik kulaklara ve küçük, koyu kahve gözlere sahiptir. Bazılarının dilinde siyah noktalar görülür. Sert ve düz tüyleri vardır.
Genel Özellikleri
Kilo: 20-30 kg
Boy: 46-56 cm
Renk: Kızıl, kahve, beyaz, benekli gri, susam rengi
Köken: Japonya
Yaş: 11-13 yıl
Grup: Avcı köpeği
Boyut: Orta
Sağlık Problemleri
Genel olarak çok sağlıklı bir köpek cinsi olmasına rağmen düşük ihtimal olsa da yakalanabileceği hastalıklar; kalça displazisi, göz kapaklarının içe kıvrılması, alt göz kapağının dışa dönmesi ve glokom hastalığıdır.
Yaşama Koşulları
Apartman yaşantısı önerilmez, kesinlikle bir bahçe köpeğidir. Soğuk hava koşullarına oldukça dayanıklıdır.
Egzersiz İhtiyacı
Avcı ve koruma köpeği olan bu cinsin harcayacak çok enerjisi vardır. En azından günlük uzun yürüyüşlere çıkartılmayı ister. Frizbi oynamak ya da git getir aktiviteleri, çok seveceği aktivite türlerindendir. Yeterince çok enerjisini atamazsa bir şeyleri çiğneme, aşırı havlama ya da ağlama benzer iniltiler çıkarma eğilimi vardır.
Karakteri
-Zeki ve kolay öğrenir
-Korkusuz ve cesur
-Sadık ve iyi huylu
-Yön bulma kabiliyeti gelişmiş
-Çocuklarla iyi anlaşır
Bakımı

Kalın kürkünden dolayı, günlük olarak fırçalanmaya ihtiyaç duyar. Günlük olarak fırçalanamazsa bile en azından haftada 2-3 kez fırçalanması, tüylerindeki karışmayı önleyecektir.
Dikkat Etmeniz Gerekenler
Apartman yaşantısına uygun bir köpek cinsi değildir ve ev içinde yaşamaktan hoşlanmayacaktır. Ama enerjisini attırabildiğiniz takdirde makul oranlarda evde yaşaması mümkündür. Onu yetiştiren sahibinin deneyimli olmasında fayda vardır. Sahibi yeterince liderlik göstermezse inatçı ve agresif olabilir.
Neden Tercih Etmelisiniz
Doğası gereği güçlü ve vahşi bir köpektir. Her zaman gözü açık ve şüpheci olması onu muhteşem bir avcı köpeği yapar. Korkusuz bir avcı köpeği olmasının yanı sıra, aynı zamanda çok sadık ve sahibine bağlıdır. Sahibine mutlu olduğunu göstermek için bir kurt gibi ulur. Soğuk hava koşullarından etkilenmez. Çocuklarla iyi anlaşmasına rağmen gözetim altında tutulmasında fayda vardır.

 

Son Düzenlenme Cumartesi, 16 Ocak 2016 20:04
Evcilim.Net

Merhabalar Sitemizi Ziyaretiniz ve Yorumlarınız İçin Çok Teşekkür Ederiz. Evcilim.Net sitesi olarak size en faydalı bilgileri sunmak bizim için bir onurdur.

Web site: www.evcilim.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

  1. En Popüler Yazılar
  2. Yorumlar

Takvim

« Nisan 2018 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30